רופא עיניים בקיסריה

בעיות העיניים שאנחנו מכירים בחיינו מתחלקות לכמה סוגים, כשהחלוקה הראשונית היא לבעיות אקוטיות כמו הפרעות ראייה פתאומיות, מחלת עיניים או פגיעה חמורה בה, או בעיה לא אקוטית. כלומר, בעיה שקיימת, מתפתחת לאטה ואנחנו שמים לב אליה רק לאחר שאנחנו כבר סובלים מתופעות שונות כמו קשיי ראייה, כאבי ראש וסחרחורות ואובדן שיווי משקל. בכל המקרים האלה יש ללכת לרופא עיניים כדי להיבדק וכדי לשלול אפשרות למחלה קשה.

 

 

בדיקות התפתחות

אנחנו פוגשים רופאי עיניים מגיל הינקות כאשר יש בעיות בהתפתחות התינוק או הילד שגורמות לבעיות ראייה. במקרים כאלה יש לערוך סדרת בדיקות שמיועדות למציאת הגורם לכך, שיכול לגרום לעיוורון מלא או חלקי, למשל, וצרי לנקוט פעולות ראשוניות כדי להתמודד עם כך. בעיות נוספות שגורמות לנו לפנות לעזרת רופא עיניים בקיסריה בגיל צעיר יכולות להיות בעיות פזילה. פזילה רואים מיד כבר בבדיקות בטיפת חלב אבל אין להיבהל מכך כי יש כמה גורמים לכך.

רופא עיניים בקיסריה

על פזילת ילדים ורופא עיניים

פזילה אצל תינוקות יכולה להיפתר בשנים הראשונות של הילד או להימשך גם הלאה. יש לדעת כי לא כל פזילה אצל תינוקות נובעת מבעיה אמיתית והיא נפתרת מהר מאוד מעצמה. פזילה קורית כאשר יש בעיית שרירים חזקים מדי שמושכים את העין לכיוון אחד או יותר ואצל תינוקות זה מוכר משום שלפעמים שרירי העיניים טרם למדו לעבוד בתיאום ולשלוט בתנועת העיניים. הבעיה מאובחנת על ידי רופא עיניים בקיסריה בחודשים הראשונים ונמצאת במעקב גדילה.

חשיבות בדיקות קבועות

מלבד פזילה מדומה או פזילה אמיתית אצל ילדים, חשוב להבין שהעובדה שילדים נמצאים בדרך כלל במעקב גדילה קבוע היא זאת שמצילה למעשה את הראייה שלהם. בכל ביקור כזה בודקים את ההתפתחות שלהם ולכן שולחים לבדיקת רופא עיניים מיד כאשר חושדים בליקוי כלשהו. מבוגרים אמורים ללמוד מכך כיצד לטפל בעצמם ולדאוג לראייתם יותר בקפדנות וללכת להיבדק מדי פעם. זה נכון במיוחד למי שמרכיב משקפי ראייה או קריאה והגיל משפיע על כך.

בעיות אקוטיות

לא פעם קורה שמחלת עיניים או הפרעה כלשהי שמונעת מהמטופל לתפקד שולחת אותנו מיד לרופא מומחה. חשוב לא להזניח זאת משום שהעיניים הן איבר רגיש מאוד שנפגעות בקלות מכל החמרה או החרפה של דלקת ושל פציעה. ככל שבאים לרופא מוקדם יותר כך אפשר לעשות יותר כדי להציל את העין וכדי לשקם את הראייה. הערנות חשובה וגם המודעות לכך שלא מזניחים בעיות עיניים ולא נמנעים מביקור אצל רופא עיניים בקיסריה במקרה כזה.

בעיות ראייה

אחת הבעיות המוכרות ביותר היא בעיית ראייה שיכול להתחיל בגיל צעיר בגלל קוצר ראייה שמחייב הרכבת משקפיים. יש לדעת כי לא כל מי שנזקק למשקפי ראייה יוכל גם להרכיב עדשות למקרה שירצה פתרון ראייה אסתטי יותר לטעמו. יש אנשים עם ליקויים ועיוותים מסוימים בעדשות שמחייבים עדשות משקפיים מיוחדות כמו תוספת צילינדר כדי לתקן את העיוות. רק בדיקה ראשונה של רופא עיניים לוודא שאין בעיה פנימית נוספת לפני שהולכים לאופטומטריסט להתאים משקפיים.

מעקב אחר המשקפיים

גם אם התרגלתם לכך שיש לכם משקפיים שהמספר שלהם משתנה מדי פעם, רצוי מאוד להיבדק אצל רופא עיניים כאשר הליקויים בראייה מונעים מכם לתפקד. רצוי לגלות מוקדם יחסית אם המספר של המשקפיים גדל בצורה מהירה מהרגיל וכדי להבין למה. שלילת כל בעיה אחרת בעיניים היא חיונית למקרה שהגורמים להידרדרות בראייה הם חמורים יותר מאשר ליקויי הראייה הרגילים שאנחנו מכירים בדרך כלל.

בדיקת טווח ראייה

בעיה נוספת ששולחת אנשים לרופא ולא תמיד לרופא עיניים היא בעיה שמתפרשת כנוירולוגית מבלי לבדוק את מקורה. לפעמים בעיות עיניים הן סימפטום לבעיות נוירולוגיות ואז רק רופא עיניים שבודק אתכם לעומק יכול לגלות שאתם סובלים ממחלה או בעיה נוירולוגית קשה כזאת. במקרה כזה הטיפול עובר כמובן לנוירולוגים אבל האבחון נעשה לפעמים רק בעזרת רופא העיניים, ואבחון במועד מצילה חיים.

בדיקות אצל רופא עיניים בקיסריה

אפשר לומר שיש בעיות רבות ומגוונות שבגללן הולכים להיבדק אצל רופא עיניים ולכן חשוב להיות מודעים לכך שבדיקה כזאת מצילה ראייה ולפעמים גם חיים. חובה להיות מודעות לכך שכדאי לעקוב אחר מצב הראייה שלכם ושל ילדיכם כדי לאבחן בזמן בעיות שאפשר לפתור.

 

 

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

מוזמן לשתף

צור קשר - השאירו פרטים

משרדים להשכרה

פותחים עסק או חברה? מרחיבים את הפעילות הקיימת ומחפשים משרד חדש להשכיר? בפוסט הבא נציין בפניכם את כל מה שצריך לדעת על משרדים להשכרה. ראשית

עורך דין פלילי בחריש

גם כשאנחנו נמצאים בבית בגלל מגבלות התנועה אנחנו רואים התרחשויות שונות שמסתבכות ומידרדרות לפלילים, גם של אנשים נורמטיביים שמגיעי למעצר. האירועים האחרונים מספקים לנו שפע

עורך דין פלילי בעומר

גם כשאנחנו נמצאים בבית בגלל מגבלות התנועה אנחנו רואים התרחשויות שונות שמסתבכות ומידרדרות לפלילים, גם של אנשים נורמטיביים שמגיעי למעצר. האירועים האחרונים מספקים לנו שפע

עורך דין פלילי בתל-אביב

גם כשאנחנו נמצאים בבית בגלל מגבלות התנועה אנחנו רואים התרחשויות שונות שמסתבכות ומידרדרות לפלילים, גם של אנשים נורמטיביים שמגיעי למעצר. האירועים האחרונים מספקים לנו שפע

התקשרו עכשיו