עיצוב פנים

עיצוב פנים – מהו עיצוב פנים ומהם האלמנטים המרכזיים לעיצוב חלל או חדר

מהו עיצוב פנים?

עיצוב פנים הוא חלק בלתי נפרד מכל חלל פנימי, הוא בעצם מכלול האלמנטים העיצוביים והלא עיצוביים במראה והמבנה והפנימי של החלל. עיצוב פנים הוא מקצוע של ממש ודורש תכנון, ידע ומיומנות רבים. אנשים רבים חושבים שאם יבחרו את הרהיטים הכי יפים, הצבעים הכי מגניבים וישתמשו בכל מיני תוספות ועיצובים שווים הם ייצרו עיצוב פנים מוצלח, אך רוב הסיכויים שכל מה שהם יצרו הוא בלגן בעיניים. עיצוב פנים הוא בעצם בחירה ושילוב כל האלמנטים הללו כך שיתאימו אחד לשני וייצרו תמונה מושלמת והרמונית של חלל מעוצב. עיצוב פנים הוא מה שקובע את האווירה בחדר, לכן חשוב לתכנן אותו בקפידה ולבחור את כל האלמנטים כך שיתאימו ויצרו את האווירה שאתם רוצים בחדר.

מהו מעצב פנים?

מעצב פנים הוא אדם שעוסק בעיצוב פנים בצורה מקצועית, ישנם שני סוגים של מעצבי פנים – אדריכלים שהתמחו בעיצוב פנים וכעת עוסקים בעיצוב המבנה והמראה של חללים פנימיים ובניינים, או מעצבי פנים שעברו הסמכת תעודה\עובדים על בסיס ניסיון וידע אישי. בשביל להיות מעצב פנים מוצלח כל מה שצריך הוא כשרון והרגשה טבעית לצבעים, התאמה וחללים פנימיים מסוגים שונים – סלונים, חדרי ילדים ומבוגרים, מטבחים, משרדים, לובי, סטודיו ועוד.. לא תמיד יש צורך או חיוב במעצב פנים, שכירת שירותיו של מעצב פנים בצורה פרטית לצורך עיצוב החלל היא אינה חובה. במקרים רבים ניתן לעצב את הבית שלכם גם בצורה עצמאית, דרך שאיבת השראה מהאינטרנט ומקורות שונים והתייעצות עם אנשים שיש להם זיקה לתחום.

אלמנטים בעיצוב פנים

כמו שהסברנו קודם לכן, עיצוב פנים הוא שילוב כל האלמנטים בחלל והתאמתם כך שיצרו תמונה מושלמת ואווירה רצויה. ישנם סוגים שונים של אלמנטים בעיצוב פנים, שני האלמנטים המרכזיים הם:
צבעים – צבעים הם אלמנט עיצובי מרכזי בכל עיצוב פנים של חלל, חדר או בית. לכל צבע יש משמעות פסיכולוגית עמוקה, לכל צבע השפעה שונה על המוח שלנו וכל צבע מעורר בנו בני האדם רגשות ותחושות שונים. לצבעים השפעה משמעותית מאוד על מצבי הרוח שלנו, בכך הם גם משפיעים רבות על האווירה בחדר. יש חשיבות גבוהה מאוד לבחירה בצבעים שיתאימו לשאר האלמנטים בעיצוב פנים החלל וכן ביצירת האווירה בחלל. כשמדובר בצבעי הקירות, ההמלצה הגורפת היא להשתמש בצבעים בהירים ורגועים לצביעתם, בכדי לא ליצור תחושת חושך או אווירה לא נעימה.
רהיטים – רהיטים הם פריט עיצובי חשוב מאוד בעיצוב פנים של חלל או חדר. ניתן לבחור רהיטים בשלל סגנונות, עיצובים וצבעים – החל מרהיטים בסגנון קלאסי ועתיק ועד לרהיטים בסגנון מודרני ויוקרתי. בחרו ברהיטים בצבעים שמתאימים לשאר הצבעים בעיצוב הפנים שלהם, והשתמשו בסגנון שמתאים לעיצוב הפנים הרצוי או הקיים בבית. לרהיטים השפעה גדולה על סגנון העיצוב של החלל או החדר.