מעצבת פנים

מעצבת פנים – מיהי מעצבת פנים ומה היא עושה, מהו עיצוב פנים והאפשרויות השונות.

מיהי מעצבת פנים?

אם איי פעם שמעתם על עיצוב פנים, בטח שמעתם את המילה מעצבת פנים. מעצבת פנים היא בעלת מקצוע העוסקת בעיצוב פנים בצורה מקצועית, היא בעצם מעצבת את המראה והמבנה הפנימי של חלל הבית, המבנה או כל מקום אחר הדורש עבודת עיצוב פנים. עיצוב פנים הוא תחום נרחב מאוד בעל אפשרויות רבות להפוך למעצבת פנים, ברמת העיקרון אין צורך בתעודה הסמכה בכדי להיות מעצבת פנים או לעסוק בעיצוב פנים. אך, רוב בעלי המקצוע בתחום זה באים מתחום האדריכלות, תוך התמחות בעיצוב פנים, או לאחר קורס תעודה בלימודי עיצוב פנים. מעצבת פנים יכולה לשמש הן בתור אשת מקצוע פרטית לעיצוב בתים בצורה עצמאית, בעלת עסק עיצוב פנים קטן, אך ברוב המקרים מעצבת פנים תעבוד עבור חברת אדריכלות ועיצוב פנים ותבצע עבודות עבור לקוחות החברה.

מהו עיצוב פנים?

עיצוב פנים הוא בעצם שילוב מכלול האלמנטים בחלל הפנימי של החדר, זהו תחום בעל כללים רבים וחוקים שונים שאם מכירים אותם ניתן להגיע לתוצאה מוצלחת. עיצוב פנים הוא לא רק בחירה ברהיטים הכי יפים, הצבעים הכי מגניבים וכו’.. אלא שילוב כל אלו עם כל האלמנטים העיצוביים השונים שבחלל תוך יציבה של תמונה כוללת מתאימה ומעוצבת, אי התאמה בין האלמנטים השונים תיצור מראה של עומס ובלגן.

אפשרויות בעיצוב פנים – באמצעות מעצבת פנים או בצורה עצמאית?

עיצוב פנים הוא עבודה שניתן לבצע על ידי איש מקצוע מנוסה – מעצבת פנים או אדריכל המתמחה בעיצוב פנים, או בצורה עצמאית, תוך שאיבת השראה מהאינטרנט, מגזינים, תוכניות טלוויזיה וקריאה של מדריכים שונים. ברוב המקרים אנשים מעדיפים לעצב את הבית שלהם בעצמם בכדי לחסוך כסף, אך כשמדובר בבתים יוקרתיים ישנה התערבות של מעצבת פנים מקצועית של החברה. עיצוב פנים הוא לא רק עיצוב האלמנטים השונים כמו הריהוט והצבעים, אלא גם עיצוב המבנה של החלל, דבר בו מתעסקים לרוב אדריכלים המתמחים בעיצוב פנים ולא מעצבת פנים שעברה קורס תעודה. עיצוב המבנה של החלל הוא דבר מסובך , הכולל לא רק העיצוב של המראה אלא גם התחשבות בגורמים רבים כמו בטיחותיות, פונקציונליות ועוד..