עיצוב מטבחים

מטבחים – מחירי שיפוץ מטבחים, אפשרויות שיפוץ וחומרים נפוצים.

מטבחים –מחירי שיפוץ מטבח

שיפוץ מטבחים הוא עבודה המתבצעת בכדי לשנות ולשדרג את מראה המטבח, במקרים רבים לצרכים פרקטיים ועיצוביים, בכדי ליצור אווירה נעימה בעת בישול ומראה מעוצב ויפה למטבח. שיפוץ מטבח הוא גם עבודה זולה, ישנם טווחי מחירים רחבים המשתנים בהתאם לזמן העבודה, כמות העבודה, סוג המטבח, האלמנטים השונים, החומרים ועוד.. מחיר שיפוץ מטבח כולל הוא בערך 40 אלף שקלים, לא כולל הציוד והחומרים, זאת מאחר וחומרים רבים נקראים כלים לבנים ונקנים על ידי הלקוח, דבר שמהווה חסכון כספי עבור הלקוח ובקרה על איכות החומרים.

מטבחים – אפשרויות שיפוץ מטבחים

כפי שמחירי שיפוץ מטבחים נעים ומשתנים בהתאם להיקף העבודה, ניתן לבצע שיפוץ מטבחים בהיקפים שונים. כך לדוגמה, ניתן לבצע שיפוץ בהיקף קטן ומינימלי, הכולל החלפת דלתות הארונות או שינוי צבע הקירות, שיפוץ מסוג זה יהיה זול בהרבה מהמחיר שצוין לעיל ואינו נחשב לשיפוץ מקיף. במקרים רבים אין צורך אף באיש מקצוע לביצוע שיפוץ מטבח מינימלי ניתן לבצע דברים אלו גם בצורה עצמאית. אך, כאשר מדובר בשיפוץ מטבח בהיקף גדול ויסודי, כמו לדוגמה החלפת התשתית של כל המטבח, החלפת כל הריצוף והתקנת מטבח חדש, המחיר גדל ומתקרב למחיר הממוצע של שיפוץ כולל.

חומרים לשיפוץ מטבחים

כשנכנסים לעולם החומרים בהם יש שימוש בעבודות שיפוצים של מטבחים, ניתקל במבחר רב של חומרים שונים – חומרים איכותיים יותר וחומרים איכותיים פחות, חומרים במחירים שונים וחומרים שהנם יותר נפוצים בשימוש וכאלו שפחות משומשים לשיפוץ מטבחים. החומרים הנפוצים ביותר לשיפוץ מטבחים הם עץ מלא, סנדוויץ’ וMDF, לכל אחד מאלו היתרונות והחסרונות שלו, רמות איכות שונות ומחירים שונים.
עץ מלא – עץ מלא נחשב לחומר יוקרתי ויקר במחירו, השימוש בעץ מלא הוא ברוב המקרים רק לצורך הוספת אלמנטים במטבח בגלל מחירו היקר. היתרונות בעץ מלא הוא שהוא חומר מאוד חזק, עמיד, לא נשרט בקלות או נשבר בקלות, קל לתיקון ותחזוקה ועמיד ברטיבות.
סנדוויץ’ – חומר זה הוא חומר נפוץ מאוד במטבחים, הוא חומר חזק, יציב ועמיד, ניתן למצוא אותו ברמות איכות שונות ובהתאם לכך המחיר. סנדוויץ’ הוא בעצם שכבות של עץ המודבקות אחת לשנייה.
MDF – זהו חומר זול, השימוש בחומר זה הוא קל מאוד ומתבצע בעיקר כשיש צורך בפתרון מספק וזול.