עיצוב סלון

עיצוב סלון – סגנונות עיצוב סלון הנפוצים ביותר

עיצוב פנים ועיצוב סלון בית

עיצוב סלון הוא תחום בעולם עיצוב הפנים, עיצוב סלון הוא תחום נרחב מאוד הכולל את עיצוב המראה והמבנה הפנימי של הסלון. עיצוב סלון הוא אחד החלקים החשובים בעיצוב הבית, הסלון מהווה את החלל המרכזי, אנו מבלים בו את רוב זמננו וכל אדם הנכנס לבית מיד נחשף למראה הסלון שלנו, לכן עיצוב סלון הוא חשוב מאוד. עיצוב סלון בעצם קובע את כל האווירה בבית, סגנון עיצוב סלון מכתיב את שאר העיצוב של הבית ולכן חשוב מאוד להשקיע מחשבה ותכנון במראה, סגנון והאלמנטים בהם נשתמש בעיצוב הסלון.

עיצוב סלון מבחינה עיצובית ופרקטית

עיצוב סלון כחלק מעיצוב פנים הבית הוא בעצם שילוב כל האלמנטים במרחב הסלון מבחינה עיצובית ופרקטית כך שימשו את דיירי הבית ביום יום בסלון ויתאימו לצורכיהם וכן יעניקו לבית או לדירה מראה מעוצב, מסוגנן ויפה. כאן נמקד בעיקר בצד העיצובי של עיצוב סלון, המתמקד בסגנונות עיצוב סלון האלמנטים הדקורטיביים השונים בהם ישנו שימוש והאווירה שהעיצוב משדר.

סגנונות עיצוב סלון

קיימים מגוון סגנונות עיצוב סלון שונים, במגוון צבעים, צורות, עיצובים ועוד.. מבחינה עיצובית הסגנונות הנפוצים ביותר בתחום עיצוב הסלונים הוא עיצוב סלון מודרני, עיצוב סלון כפרי, עיצוב סלון קלאסי ועיצור סלון וינטג’.
• עיצוב סלון מודרני – עיצוב סלון בסגנון מודרני הוא עיצוב מאופיין בצבעים קרים, במקרים רבים שימוש בלבן ושחור. בעיצוב סלון מודרני ישנו שימוש בעיצוב מינימליסטי ואלגנטי, נקי וחדשי, לא מוקצן. עיצוב סלון בסגנון מודרני משדר אווירה קרירה ומקצועית בבית, אווירה נקייה, אלגנטית וחדשנית, שכן הסלון הוא מודרני ומשדר עדכניות וחדשנות.
• עיצוב סלון כפרי – עיצוב סלון בסגנון כפרי הוא עיצוב המאופיין בצבעים בגוונים חמים, שימוש באלמנטים טבעיים שמעבירים תחושה של כפר וטבע, כמו עץ מלא, אבן ועוד…עיצוב סלון כפרי משדר אווירה של כפריות, ביתיות וחמימות בבית.
• עיצוב סלון קלאסי – עיצוב סלון בסגנון קלאסי הוא עיצוב המאופיין באלמנטים מן העבר הרחוק, ריהוט עתיק ודקורטיבי, לרוב שימוש בריהוט ואלמנטים מלכותיים שמשדרים תחושה קלאסית ואלגנטית. עיצוב סלון בסגנון קלאסי הוא בעל מראה יוקרתי ומלכותי וכשם כך גם האווירה בו, אווירה קלאסית, עתיקה ומלכותית.
• עיצוב סלון וינטג’ – עיצוב סלון בסגנון וינטג’ הוא עיצוב המאופיין באלמנטים מן העבר הקרוב, לרוב בין שנות ה-50 ועד לשנות ה-70. עיצוב בסגנון זה הוא לעתים מוקצן, משתמשים באלמנטים נוסטלגיים שונים ובעל מגוון רב של אפשרויות וצבעים. עיצוב סלון וינטג’ משדר אווירת נוסטלגיה, צבעוניות ומדמה את השנה לפיה הוא מעוצב.