עיצוב חדרי ילדים

עיצוב חדרי ילדים – הכללים המרכזיים לעיצוב חדרים לילדים בהתאם לגיל הילד

עיצוב פנים – עיצוב חדרי ילדים

עיצובי חדרי ילדים הוא תחום נרחב כחלק מעיצוב פנים, עיצוב פנים הוא בעצם עיצוב המבנה והמראה הפנימי של חללים או חדרים, כשמבקרה שלנו מדובר בחדרי שינה ומגורים של הילדים. קיימים עוד תחומים רבים בעיצוב פנים הבית, כמו עיצוב מטבחים, עיצוב חדר אמבטיה, עיצוב סלון ועוד… עיצוב חדרי ילדים על פניו הוא לא עבודה מורכבת או מסובכת, אך היא כוללת משתנים רבים שכדאי לקחת בחשבון כמו גילו של הילד והשימושים שלו בחדר. חשוב לבצע עיצוב חדרי ילדים בהתאם לגיל הילד והשלב שלו בחיים, בין אם הוא תינוק או פעוט, ילד בגן, ילד ביסודי או מתבגר. בכל גיל ושלב כדאי לגשת לעיצוב החדר בגישה שונה ולהתייחס לטעמו ורצונותיו של הילד ברמות שונות. בעיצוב חדרי ילדים ישנם כללים העוזרים ומכוונים אותנו לגישה הנכונה אתה אנו צריכים לגשת לעיצוב החדר וכיצד נבצע אותו.

עיצוב חדרי ילדים – פונקציונליות ובטיחות

פונקציונליות ובטיחות הם דברים חשובים בעיצוב חדרי ילדים הן עבור תינוק, ילד או מתבגר. חשוב להתאים את הריהוט מבחינה פונקציונלית לצורכי הילד ולגילו, לדוגמה, לילד בגן או ביסודי נקנה שולחן עבודה תואם בו יכול לבצע את שיעורי הבית שלו ולעסוק בתחביביו, למתבגר נוודא גם שהשולחן נגיש לחיבור חשמל למחשב ובעל כיסא נוח לישיבה ממושכת, אך כשמדובר בתינוק, הרי שאין צורך בשולחן עבודה בחדר. לחדר של תינוק נתאים ריהוט שונה, כמו מיטת תינוק, שידת החתלה, ארון לאחסון הדברים וכיסא נוח לישיבה כשאנחנו מחזיקים את התינוק או יושבים לידו. בטיחות היא משהו שחשוב יותר כשמדובר בתינוקות וילדים קטנים, אך היא לא פחות חשובה גם כשמדובר בילדים מתבגרים. כשמדובר בילדים קטנים כדאי להימנע מפינות חדות וצבעים רעילים, כשמדובר בילדים בכל הגילאים מומלץ להימנע מתקעי חשמל באזורים מסוכנים, לוודא שיש בחדר סורגים בטיחותיים ועוד..

עיצוב חדרי ילדים – צבעים

צבעים הם חלק חשוב מאוד מעיצוב חדרי ילדים בכל שלב וגיל, כך לדוגמה עבור תינוק חשוב להשתמש בצבעים שיגרו את אותו ויעסיקו אותו, צבעים מעניינים וצבעוניים שיעוררו את הדמיון שלו. לעומת זאת עבור ילדים קטנים כדאי להשתמש בצבעים ניטרליים כך שיהיה נוח להתאים את הריהוט ולהחליף ריהוט, ניתן גם להשתמש בצבעים שהילד אוהב ולהתחשב ברצונותיו. כשמדובר במתבגרים, כדאי לתת להם להחליט ולבטא את עצמם בעיצוב החדר שלהם והצבעים, שכן החדר הוא כמו הבית שלהם ובגיל הזה את מבלים את רוב זמנם בחדר.